Úvod
Prašifka
Kde hrajeme
Alba
Fotogalerie
Kontakt
Pro pořadatele
Kniha návštěv
E-shop


 
Dnes: 20 Červen 2018
«Říjen 2017»
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Prašifka

Historie Jak vznikl název Prašifka

Možná vás zarazí podobnost jmen, ale nedejte se tím zastrašit!
Kdo se nejmenuje Šlehofer je alespoň strejda nebo synovec toho,
kdo se tak jmenuje !!!

PADOUCH NEBO HRDINA - MY JSME JEDNA RODINA! 

V současné době hrajeme v tomto složení:

Rudolf  Šlehofer  -  plectrum banjo, zpěv
alias: Bendžofka šílená
Martin  Šlehofer  -  basa, asistent kapelníka
alias: Basofka podivná
Mirka  Šlehoferová  -  zpěv, perkuse, flétna
alias: Zpěfanka arizonská
 Petr  Šlehofer  -  elektrická kytara
alias: Kytarofka vzácná (Dvejn Dybly)

 

Momentálně nehrající členové:

Vašek Volenec  -  akustická kytara, zpěv
alias: Kapelnice lesní
Pavel  Eret  -  bicí, zvuk
alias: Bubnofka nádherná
Luboš  Palma  -  housle, mandolína, foukačka
alias: Houslofka obecná

 

Historie

V roce 2004 vznikla kapela PRAŠIFKA náhodným seskupením několika (přesně sedmi) kamarádů, kteří měli rádi country a tak trochu uměli na něco hrát. Kromě tehdejšího kapelníka nikdy nikdo s nikým a pro nikoho nehrál, ani nezpíval a tak to zpočátku podle toho vypadalo!
Když jsme se konečně trochu sehráli a sezpívali, tak jsme začali hrát i pro své přátele a známé, pod „uměleckým jménem“ – Prašifka Styl.

Styl Prašifky jsme dodržovali asi 3 roky. Nahráli jsme CD s názvem PRVNÍ VÝSTŘEL a jak už to tak bývá, začaly trochu neshody. Pak odešli tři členové do jiných kapel a my, zbývající, jsme přehodnotili styl a přístup a rozhodli se pro trochu jinou muziku.
A tak do kapely přišel Petr – elektrická kytara, Pája – bicí a zvuk, Luboš – housle, mandolína a foukačka.

Začali jsme hrát vlastní písničky a nebo převzatou muziku s vlastními texty a samozřejmě country klasiku. Změnu zaznamenal i název, z Prašifka Styl na PRAŠIFKA GANG !

Vzhledem k tomu, že přišli zase tři lidi, kteří nikde nehráli, tak jsme začali od píky. Všechny ale muzika baví a tak jsme se rozjeli celkem rychle. V roce 2010 jsme nahráli CD v nové sestavě s názvem: PRAŠIFKA GANG WANTED DEAD OR ALIVE.
Ano, je zde jasně vidět, jak nás ovlivnila nová, mladá krev! Protože mladí jsou průbojní a šikovní, máme svého vlastního karikaturistu v osobě Páji a web-design bravurně zvládá Petr.

To vše můžete vidět na našich stránkách. 

Doufáme, že se vám naše stránky budou líbit a budeme rádi, pokud nám napíšete i vy!

 

Jak vznikl název Prašifka

– podle mě (nerad bych byl jmenován)

V průběhu času se nás leckdes leckdos ptá, jak vlastně vznik onen charismatický název PRAŠIFKA.
A jak už to bývá, v průběhu času se vynořilo několik příběhů, které pravdivě popisují, jak název vznikl a jak už to bývá, ani jeden není pravdivý.
Dovolím si upozornit na dvě líbivé, ale nebezpečné teorie.

Teorie č. 1

Vnuknutí – při pravidelné meditaci členů kapely před vystoupením, podpořeným holohlavým (lysohlavým) eukaryotickým heterotrofním organizmem (houbou) ze Šumavy, došlo ke skupinovému jasnozřivění v podobě mykologického úkazu zvaného Kravský slizník smrdutý, který byl později umělecky idealizován do roztomilé muchomůrky červené, tzv. PRAŠIFKY.

Teorie č. 2

Vidění – když bezvýznamný amatérský muzikant, kterému pro jeho mladiství vzhled, všichni říkali Prašivka, vyšel na kopec před hospodou, aby se vyčůral, rozhlédl se, zvedl volnou ruku a chraplavým hlasem zvolal „Vidím kapelu, penězi, zpívanými, koncerty a CDéčky oplývající, ale názvu nemající“ Ostatní čůrající udiveně zvedli oči, ale pak mocně zvolali „Tvým, tvým jménem ať se jmenuje“ A tak vznikl název Prašifka. F v názvu odpovídá počtu piv při pořizování zápisu o události.

To jsou dvě teorie a nic z toho není pravda. Zní to velmi pravděpodobně, ale jsou to jenom vymyšlené konstrukce chorých mozků.

Pravdou je, že naše kapela nemá žádný název. Prašifka gang se nám jenom tak říká, protože nějak se nám říkat musí. Žejo.